Výzva pre všetky rodiny – NAPÍŠME LIST našim seniorom!

BIG shutterstock_485055166

Nie každý z nás má to šťastie, že je počas pandémie obklopený svojimi blízkymi. Seniori sú zraniteľnou skupinou, ktorú súčasná izolácia postihuje najviac. Spoločne ich môžeme potešiť príjemným slovom, povzbudením i na diaľku. Ako? Skoncipujte list osamelému seniorovi spoločne  v rámci rodiny.

Ako na to?

Kvôli ochrane osobných údajov vám žiaľ nemôžeme poskytnúť ich mená, ale zabezpečíme, že sa dostanú tomu, kto to potrebuje, aj s jeho menom. Aby to nebolo úplne anonymné z vašej strany, podpíšte sa trebárs krstnými menami a identifikujte vaše mesto/obec. List pošlite na revia@revia.sk do 30.4.2020. My ho v partnerstve so zariadeniami pre seniorov, či zástupcami úradov miest a obcí malokarpatského regiónu doručíme seniorom.

O čom písať?

Predstavte si, ako sa cíti alebo by sa cítila vaša babka alebo dedko, ak by boli vystavení izolácii a zbavení možnosti komunikovať so svojimi blízkymi. Čo by ste im chceli povedať, aby ste ich povzbudili, potešili, vyjadrili porozumenie ťažkej situácii, v akej sa nachádzajú? Chceli by ste im trebárs poďakovať za to, čo pre vás, pre svoje okolie alebo spoločnosť urobili, keď ešte mali dostatok síl? Chceli by ste im vyrozprávať, ako sa s touto situáciou vysporiadavate vy, vaši kamaráti, vaša rodina? Kresbu, veselý obrázok, čokoľvek, čo myslíte, že by ich mohlo rozptýliť, priviesť na veselšie myšlienky, pripojiť?

Ďakujeme 🙂

Zabezpečiť seniorom ochranné rúška, doniesť im poživeň je dôležité, ale oni potrebujú aj ľudský prístup, pocit, že niekto na nich myslí, stále sú súčasťou spoločnosti. Napíšte im, prosím, ukážte, že dokážete konať aj mimo rodiny, smerom ku komunite.

V mene osamelých seniorov, aj v mene Nadácie REVIA ďakujem.

Drahoslava Finková, správkyňa nadácie

ĎAKUJEME ZA PODPORU A SPOLUPRÁCU

ochrana osobných údajov